Informacja Administratora

Programy / Innowacje realizowane w grupie

PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO wydawnictwa MAC

Najnowszy program edukacji przedszkolnej przygotowany przez wydawnictwo MAC Edukacja jest w pełni zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jako pierwszy na rynku został opracowany pod kątem kształtowania kompetencji kluczowych – zarówno w warstwie metodycznej, jak i kartach pracy. Jest bogaty w treści, które w zintegrowany sposób pogłębiają wiedzę, rozszerzają umiejętności praktyczne i kształtują postawy, wspierając tym samym wszystkie obszary rozwoju dziecka. Bezpieczeństwo: Jest w pełni zgodny z obowiązującą podstawą programową Profesjonalizm: Zawiera odniesienia do kompetencji kluczowych zawartych w Zaleceniach Parlamentu Europejskiego i Rady Europy.

PROGRAM "PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

O PROGRAMIE:

Program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5 – 7 lat. Jest to międzynarodowy program, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Program był gruntownie badany i ewaluowany w Danii oraz na Litwie. W trakcie sześcioletniego okresu testowania i udoskonalania powstała jego obecna wersja. Program składa się z sześciu części:

1. Uczucia
  2. Komunikacja
  3. Nawiązywanie i zrywanie relacji
  4. Rozwiązywanie konfliktów
  5. Radzenie sobie ze zmianą i stratą
  6. Dajemy sobie radę
  7. Uczucia

ZAŁOŻENIA I CELE PROGRAMU

Podstawowe założenie, jakie przyświeca programowi Przyjaciele Zippiego jest bardzo proste, jeśli nauczymy małe dzieci, jak radzić sobie z trudnościami, to w okresie dorastania i dorosłości, powinny lepiej radzić sobie z problemami i kryzysami. Program został stworzony specjalnie dla sześciolatków o różnym poziomie umiejętności. Uczy dzieci, jak radzić sobie z codziennymi trudnościami, jak określać uczucia, jak o nich rozmawiać oraz jak najlepiej dobierać sposoby rozwiązywania konfliktów. Program zachęca również dzieci do współpracy i pomagania innym. Jedną z ważnych cech programu jest to, że był tworzony jako program uniwersalny, w przeciwieństwie do innych programów, które koncentrują się na pomocy dzieciom doświadczającym konkretnych problemów lub trudności. Ten program może pomóc wszystkim dzieciom. Zamiast zajmować się problemami osobistymi, promuje zdrowie emocjonalne.

Program Przyjaciele Zippiego nie mówi dzieciom, co mają robić, ani nie mówi: „To rozwiązanie jest dobre a tamto złe”. Natomiast zachęca dzieci do analizowania i zastanawiania się nad sobą i różnymi sposobami rozwiązywania trudności. Program nie koncentruje się wyłącznie na pomaganiu dzieciom, jak mają radzić sobie z własnymi problemami, ale pokazuje, jak ważne jest rozmawianie z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak ważne jest słuchanie innych, kiedy doświadczają problemów.

Więcej o programie możesz się dowiedzieć na stronie internetowej:
www.partnershipforchildren.org
www.cmppp.edu.pl.uk

"KLUB MLECZAKA" - OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z ZAKRESU HIGIENY JAMY USTNEJ.

Celem programu jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów przez dzieci w wieku przedszkolnym. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały. W Polsce jednak mimo podejmowanych działań, od 41% do blisko 90% dzieci (w zależności od grupy wiekowej) ma próchnicę. Program pozwoli utrwalić zasady profilaktyki stomatologicznej i zmianę nawyków higienicznych u dzieci.  Więcej informacji znajdziecie Państwo pod linkiem: https://klub-mleczaka.pl/

PROGRAM "MAMO,TATO WOLĘ WODĘ"

Program „Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

Więcej informacji oraz materiały znajdziecie Państwo pod linkiem: https://wolewode.pl/